Farebné prevedenia

Jednofarebné napínané steny sú limitované šírkou fólie v závislosti od farebného prevedenia. Vo výrobe je možné zhotoviť fóliu v šírkach 3250mm a 4000mm.Preto sú jednotlivé farebné prevedenia rozdelené podľa šírky. Pri montovaní napínaných stien vo farebnom odtieni sú šírky fólie tiež 3250mm a 4000mm.
V inom prípade sa fólie spájajú priamo vo výrobe tzv. zvarom, alebo sa môže použiť spojovacia lišta, nie je to však nevyhnutný krok. V prípade zvaru je miesto spoja prakticky nebadateľné, ide len o tenkú mm čiaru, ak sa však použije spojovací profil, ide o cca 7 mm medzeru vyplnenú bielou maskovacou lištou.
Napínané steny s potlačou sú bez spoja nakoľko je možné vytvoriť potlač v šírke 3250mm čo je postačujúce na výšku klasických stien prípadne šírku klasických stropov. Potlač sa realizuje na bielu matnú hladkú fóliu a aj na svetlopriepustnú, ktorá slúži na vytvorenie podsvietených napínaných stien a podhľadov. Nakoľko dĺžka fólii nie je obmedzená ani pri tlači je možné realizovať aj dlhšie stropy bez spoja.

Lesklá a matná fólia - 3250mm

Svetlopriepustná fólia - 3250 mm