Napínané steny

Sťastná domácnosť nemusí byť tichou, ale pokiaľ máte deti, môžu nastať okamihy, kedy dospelí radi zatvoria dvere, aby mohli prebrať emocionálnejšie a osobnejšie veci, alebo sa na čas skryť pred neúmerným vyjadrením nadšenia mladších ratolestí, pred hlasnejšou hudbou, alebo polnočnej televízie. Avšak iba zatvorené dvere veľmi nepomôžu, pokiaľ Vás pred hlukom chráni iba obyčajná tenká prepážka. Pokiaľ táto prepážka je ešte k tomu krivá a potrebuje vymaľovať, je to rozčuľujúce…
Stropy a steny postavené pomocou tejto technológie slúžia desiatky rokov, pričom nemenia svoj vzhľad a po celú dobu ich povrch ostáva hladký. Vo väčšine prípadov tieto steny a stropy sú krajšie ako steny postavené tradičným spôsobom, a okrem iného majú lepšie akustické a estetické kvality. V modernom interiéri vyniknú ideálne rovné steny v svetlých čistých odtieňoch. Aj keď na prvý pohľad sa môže zdať, že vymaľovať tradične postavenú stenu je jednoduchšia práca ako tapetovanie, v skutočnosti maľovanie Vás môže vyjsť drahšie a okrem iného táto práca je zdĺhavejšia a ťažšia. Kto chce, aby to vyzeralo dobre, veľakrát využije služby maliarov, ktorý za svoju prácu si vedia naúčtovať nemalé čiastky. Tu sa ukáže, že nám chýba schopnosť tapiet skryť nedostatky povrchov. Práve preto Vám spoločnosť Airtavos ponúka novú technológiu napínaných stien, kde sa za pár hodín odstránia všetky nedostatky stien a navyše, uvedené steny už nikdy nebudete musieť maľovať.

Vyrobíme pre Vás ideálne rovné steny

Princíp montáže napínaných stien je rovnaký ako pri napínaných stropov. Po obvode napínanej steny sú umiestnené hliníkové profily, do ktorých sa napína PVC fólia a vytvára tak membránu, ktorá je od pôvodnej steny vzdialená 3 cm, čo je dané hrúbkou montážnych profilov. Napnutie fólie sa realizuje pri vysokých teplotách prostredníctvom plynových teplovzdušných turbín.
Absencia spojov – napínané steny s potlačou sú bez spoja nakoľko je možné vytvoriť potlač v šírke 2,60 m, čo je postačujúce na výšku klasických stien, čo sa týka dĺžky fólie nemajú žiadne obmedzenia, je teda možné vytvoriť stenu bez spoja v jednom kuse. V prípade jednofarebného prevedenia sú isté obmedzenia čo sa týka šírky fólií ktoré však závisia od farebného odtieňa. Jednotlivé farebné prevedenia a šírky fólií si môžete pozrieť na našej stránke v sekcii Farebné prevedenia. Napínané steny od spoločnosti Airtavos sú pružné, nedochádza teda k prerazeniu alebo prelomeniu materiálu. Uvedený materiál nie je ale nezničiteľný, nakoľko ide o PVC fóliu, ktorú je možné prerezať, prepichnúť. V princípe je to ako by ste na celej stene mali zavesený obraz. Rám maliarskeho plátna predstavujú hliníkové profily a samotné plátno PVC fóliu, na ktorú je možné aplikovať akýkoľvek motív, obrázok, či vašu vlastnú fotografiu. Dôležité je ale to, aby mal obrázok dostatočné rozlíšenie min. 15 MPX. Tak ako maliar maľuje svoj obraz rovnako aj vy môžete vytvoriť vlastnú stenu dodaním Vami zvoleného motívu.
Po montáži napínaných stien zákazník spoločnosti Airtavos získa ideálne rovnú stenu, ktorá zakryje akúkoľvek nerovnosť pôvodného muriva.
Montážna technológia napínaných stropov a stien umožňuje vytvárať povrchy zložitých geometrických tvarov: na niekoľkých úrovniach, oblúkovité, s viacerými hranami, pre podkrovia a pre najrôznejšie stropy. Napínané steny umožňujú montáž osvetľovacích zariadení akýchkoľvek tvarov, taktiež signalizačné systémy, ochranné systémy a vetranie. Napínané stropy a steny nevyblednú a nemenia svoje kvality postupom času.